Piesza Pielgrzymka Opolska dotarła na Jasną Górę. Bp Czaja: to odnowienie przymierza z Bogiem

Piesza Pielgrzymka Opolska dotarła na Jasną Górę. Bp Czaja: to odnowienie przymierza z Bogiem
fot. Depositphotos
KAI / pk

46. Piesza Pielgrzymka Opolska dotarła na Jasną Górę. Pątnicy dziękowali za 50-lecie ustanowienia diecezji, modlili się o pokój dla świata i Ukrainy, żywą wiarę dla młodych, powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz do sakramentalnego małżeństwa. Mszy św. na jasnogórskim szczycie przewodniczył bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski.

W homilii bp Czaja nazwał jubileusz, a także pielgrzymkę odnowieniem przymierza z Bogiem. W to wydarzenie wpisane jest zobowiązanie: do świętości oraz przyprowadzanie do Chrystusa tych, którzy są daleko od Niego, którzy zobojętnieli na Boga. - Odnowienie przymierza z Bogiem zawiera też w sobie wyznanie wiary w Kościół. To wyznanie nie może pozostać na poziomie deklaracji - przypomniał kaznodzieja i wyjaśnił, że "wiara w Kościół to jest konkretyzacja wiary w Boga, wiara w Boga jako Emmanuela - który jest z nami, pośród nas, a taka wiara rodzi odpowiednia relację, odpowiednia postawę wobec Kościoła".

DEON.PL POLECA
Bp Czaja: Kościół jest "domem, który Bóg nam stworzył na ziemi"

Bp Czaja podkreślił, że Kościół jest "domem, który Bóg nam stworzył na ziemi, byśmy mogli czuć się w nim bezpiecznie przed wpływami mocy ciemności, mogli upodabniać się coraz bardziej do Chrystusa i być godnymi nieba".

- Kościół jest dla nas wielkim skarbem. To jest dzieło Boga. To my go psujemy. To my nieraz zabieramy mu to Boskie oblicze. Dlatego tak ważny jest ten trud ciągłego nawracania się i od siebie trzeba zaczynać - uwrażliwiał bp Czaja. Wskazał, że spoiwem tak zawsze potrzebnej jedności jest Boży Duch, "dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy byli Bożego Ducha, mieli miłość i żyli w prawdzie".

Życzył pątnikom, by zanieśli do swoich domów ufność do Boga i Kościoła, wiarę w Kościół, posłuszeństwo Kościołowi, bo będzie wtedy "więcej możliwości i odnowy Kościoła, i odnowy świata, społeczeństwa, w którym żyjemy".

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Andrzej Czaja, Tomasz Ponikło

Uznany teolog i biskup opolski przedstawia w nowym świetle wyzwania stojące przed Kościołem w Polsce. Prezentuje swoje poglądy na najważniejsze tematy chrześcijaństwa i zabiera głos w kluczowych sprawach polskiego Kościoła.

Z książki dowiemy się, kim jest...

Skomentuj artykuł

Piesza Pielgrzymka Opolska dotarła na Jasną Górę. Bp Czaja: to odnowienie przymierza z Bogiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.