Proboszcz, misjonarz i siostry zakonne w Złotej Księdze Miasta Żywca

Proboszcz, misjonarz i siostry zakonne w Złotej Księdze Miasta Żywca
Żywiec, Fot. Beskid Air / YouTube.com
KAI / tk

Proboszcz żywieckiej parafii konkatedralnej, pracujący w Austrii kapłan-misjonarz i siostry serafitki zostali wpisani do Złotej Księgi Miasta Żywca. W ten sposób samorządowcy, którzy regularnie wyróżniają osoby, instytucje, które przyczyniają się do rozwoju kulturalnego i społecznego, zaakcentowali wkład osób duchownych w rozwój miasta nad Sołą i Koszarawą.

Proboszcz, misjonarz i siostry zakonne w Złotej Księdze

Ks. Grzegorz Gruszecki jest od 6 lat proboszczem najważniejszej parafii w Żywcu. Pomógł wydatnie w realizacji projektu „Prace konserwatorskie, restauratorskie oraz budowlane związane z renowacją katedry pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu w celu szerszego udostępnienia zabytku dla odwiedzających”.

W ramach przedsięwzięcia w żywieckiej konkatedrze zrealizowano szereg robót: budowlanych, instalatorskich i renowacyjnych. Gruntownie wyremontowano i udostępniono turystom wieżę.

Z kolei pracujący w Austrii ks. Sławomir Czulak SCJ został wpisany do Księgi za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Sercanin zorganizował w swej parafii w Millstatt oraz we wspólnotach parafialnych z okolicznych miejscowości zbiórkę darów oraz środków finansowych. Dary trafiły z Żywca do osób oraz szpitali na Ukrainie.

Za zaangażowanie charytatywne do Księgi wpisane zostało w tym roku między innymi Zgromadzenie Sióstr Serafitek Dom Zakonny w Żywcu.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Skomentuj artykuł

Proboszcz, misjonarz i siostry zakonne w Złotej Księdze Miasta Żywca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.