Proboszcz z paneli słonecznych ułożył krzyże. Opinie parafian podzielone

Proboszcz z paneli słonecznych ułożył krzyże. Opinie parafian podzielone
(fot. twitter.com/WujaJurek)
6 miesięcy temu
noizz.pl / twitter.com

"Zgrabne połączenie tradycji z nowoczesnością", "mają energię prosto z nieba", "Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Fotowoltaicznej" - czytamy w komentarzach. A Wy co myślicie?

Jak informuje Noizz.pl, w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łubianie (woj. pomorskie) proboszcz postanowił zainstalować panele słoneczne na dachu kościoła, ułożył je w taki sposób, że formują trzy krzyże. Dzięki takiemu rozwiązaniu parafia zaoszczędzi na pozyskiwaniu prądu i kościół stanie się samowystarczalny przynajmniej w lecie. 

To nie pierwszy taki pomysł, ostatnio informowaliśmy o podobnym w parafii św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej (diecezja płocka). Nie tak dawno powstała także pierwsza wspólnota ekologiczna "Laudato si", jej członkowie skupiają się na ochronie środowiska naturalnego i trosce o stworzenie. 

4 miesiące temu Watykan zobowiązał się również do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Papież zaapelował do wszystkich krajów o wypracowanie strategii z takim celem. 

“Państwo Watykańskie przyłącza się do tego celu. Zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisji netto przed 2050 rokiem, intensyfikując wysiłki na rzecz ochrony środowiska, podejmowane tutaj od kilku lat i umożliwiające racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych” - mówił.

 

Przeczytaj więcej o ekologii:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
9,00 zł
10,00 zł

„Pochwalony bądź” – tytuł najnowszej encykliki papieża Franciszka został zaczerpnięty z kantyku św. Franciszka z Asyżu, głoszącego chwałę cudu stworzenia.

Encyklika jest apelem papieża, aby ludzie zaczęli szanować naturę stworzoną przez Boga, jednocząc się w...

Skomentuj artykuł

Proboszcz z paneli słonecznych ułożył krzyże. Opinie parafian podzielone
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.