Prymas Irlandii: są ludzie, którzy czują, że nie mogą już dłużej ufać naszemu przesłaniu

Prymas Irlandii: są ludzie, którzy czują, że nie mogą już dłużej ufać naszemu przesłaniu
(fot. Paul MacAree / youtube.com)
KAI / kk

Prymas Irlandii abp Eamon Martin oświadczył, że nadużycia seksualne podkopały wiarygodność Kościoła i jego możliwości głoszenia swego przesłania o małżeństwie i rodzinie.

- Są ludzie, którzy czują, że nie mogą już dłużej ufać naszemu przesłaniu, ponieważ ich rodziny zostały bezpośrednio zranione i zdradzone w swoim doświadczeniu Kościoła albo ponieważ ujawnienie tych strasznych przestępstw wstrząsnęło nimi do głębi - przyznał metropolita Armagh w swoim wystąpieniu podczas IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

Przypomniał list Benedykta XVI do katolików Irlandii z 2010 r., w którym papież napisał, że grzechy i przestępstwa nadużyć seksualnych w Kościele nie tylko miały tragiczne skutki w życiu ofiar i ich rodzin, ale także zaciemniły światło Ewangelii. - Według mnie jest to prawdą szczególnie w przypadku Ewangelii o rodzinie - dodał abp Martin.

Dublin: abp Martin na Światowym Spotkaniu Rodzin o szacunku dla życia >>

Jego zdaniem Kościół musi dziś szukać nowych sposobów przekazywania "naszych szczerze wyznawanych poglądów" na temat małżeństwa i rodziny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Prymas Irlandii: są ludzie, którzy czują, że nie mogą już dłużej ufać naszemu przesłaniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.