Prymas Polski zatańczył na spotkaniu z wiernymi [WIDEO]

Prymas Polski zatańczył na spotkaniu z wiernymi [WIDEO]
(fot. prymaspolski.pl / Aleteia Polska)
Aleteia Polska / ml

Abp Wojciech Polak najpierw odprawił Mszę Świętą, a potem poprowadził taniec. Mamy nagranie, które pokazuje, jak mu poszło.

To już tradycja. Zarówno w Sylwestra jak i 15 sierpnia, w Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, na łące w Jamnej wierni tańczą poloneza. Jak donosi Aleteia Polska, tym razem wziął w nim udział gość specjalny.

Abp Polak w Jamnej, gdzie znajduje się dominikański Dom św. Jacka, był po raz pierwszy. Andrzej Chlewicki OP w rozmowie z portalem powiedział, że prymas przyjął zaproszenie na jubileusz 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, który odbędzie się za pięć lat. Teraz przyjechał na 20-lecie koronacji wizerunku.

Prymas Polak o spotkaniu z uchodźcami [WYWIAD] >>

DEON.PL POLECA


Arcybiskup zgodził się także poprowadzić tradycyjnego poloneza, którego w tym miejscu szczególnie ukochał sobie Jan Góra OP. "Ojciec był niezwykle klimatyczny. Bardzo kultywował wokół siebie i zapach, i dźwięki, i różne treści. Celebrował każde słowo. Ogromną miłością darzył Pana Tadeusza Adama Mickiewicza" - mówi dla katolickiego portalu Wojciech Borna, przyjaciel i bliski współpracownik zmarłego dominikanina.

Jednak to nie pierwszy raz, kiedy w Jamnej biskup prowadzi poloneza. Podobnie było prawie 20 lat temu, kiedy taniec zgodził się poprowadzić kard. Schönborn, dominikanin i arcybiskup Wiednia.

Tak Prymas Polski spędza wakacje. Piękna postawa abpa Polaka >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Prymas Polski zatańczył na spotkaniu z wiernymi [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.