Roksana Węgiel: Kościół to dla mnie wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga

Roksana Węgiel: Kościół to dla mnie wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga
fot. Onet Rano / YouTube
O2 / i.pl / pk

Roksana Węgiel jest jedną z najbardziej znanych polskich wokalistek. Chociaż jej kariera rozwija się bardzo dynamicznie, nie zapomina o Bogu i Kościele. W jednym ostatnich wywiadów opowiedziała o tym, dlaczego chodzi do kościoła.

Jak informuje portal i.pl, Roksana Węgiel przygotowuje się do wydania swojej nowej płyty "13+5". Jest to jeden z powodów, dla których młoda piosenkarka jest zapraszana do rozmów w programach śniadaniowych i telewizjach internetowych. W jednej z nich, udzielonej w programie internetowym "Obgadane", młoda artystka opowiedziała o swojej wierze.

Roksana Węgiel: chodzę do kościoła z moją ekipą, to są super ziomale

– Trzeba trochę przełamać ten stereotyp Kościoła, bo każdy myśli, że jak ktoś chodzi do kościoła, to jest po prostu jakimś starym wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi, że ten Kościół może być czymś bardzo umacniającym - powiedziała Roksana Węgiel, cytowana przez portal i.pl.

Roksana Węgiel wyznała również, że jej uczestniczenie w niedzielnej mszy świętej nie ma nic wspólnego z przymusem.

DEON.PL POLECA

- Jeśli czuję potrzebę, to idę do kościoła. To nie jest przymus, że co niedzielę chodzę. Po prostu chcę tam chodzić. Naprawdę można trafić na fajną mszę, fajne kazanie - uważa artystka.

Utalentowana wokalistka powiedziała również, że w jej wierze najważniejszy jest Bóg i to dla Niego uczestniczy w Eucharystii.

- Ja tam nie chodzę do instytucji, nie chodzę tam dla księży, tylko chodzę tam dla Boga. (...) Tym się wiara charakteryzuje. Kościół dla mnie to jest wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga i ja tak to postrzegam. (...) Totalnie odcinam tematy polityczne od Kościoła, bo wiadomo jest, jak jest. Ja w to nie wchodzę - wyznała artystka, cytowana przez portal i.pl.

Źródło: O2 / i.pl / pk 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Roksana Węgiel: Kościół to dla mnie wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.