100 tys. dolarów od papieża dla ofiar w Nepalu

100 tys. dolarów od papieża dla ofiar w Nepalu
(fot. EPA/Palani Mohan)
KAI / slo

Papieska Rada "Cor Unum"postanowiła przekazać 100 tys. dolarów dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Suma ta zostanie przekazana za pośrednictwem lokalnego Kościoła.

W pomoc dla ofiar tego kataklizmu zaangażowanych jest też wiele episkopatów i katolickich dzieł charytatywnych - czytamy w komunikacie opublikowanym dziś w Watykanie.

Suma ta, stanowiąca wyraz konkretnej troski Ojca Świętego, wesprze dzieła pomocy dla uchodźców i ofiar trzęsienia ziemi. Według niepełnych jeszcze danych w sobotnim trzęsieniu ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich straciło życie co najmniej 4,3 tys. osób, a 7 milionów doznało szkód. Milion osób straciło dach nad głową, zaś 2 mln dzieci potrzebuje pomocy. Według danych władz zniszczeniu uległo 400 tys. budynków.

Wstrząs o sile 7,9 w skali Richtera nastąpił 26 kwietnia przed południem czasu lokalnego. Jego epicentrum znajdowało się 80 km na wschód od miasta Pokhara w środkowej części Nepalu. Pół godziny później doszło do kolejnego wstrząsu o sile 6,6 w skali Richtera. Później miała miejsce seria kolejnych, ale już słabszych wstrząsów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

100 tys. dolarów od papieża dla ofiar w Nepalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.