8-letnia dziewczynka podbiegła do papieża. W liście poprosiła o pomoc

8-letnia dziewczynka podbiegła do papieża. W liście poprosiła o pomoc
(fot. shutterstock.com / Pastoral Juvenil Latinoamericana / twitter.com)
twitter.com / youtube.com / jp

"Pobłogosławił mnie, a ja powiedziałam mu, że potrzebuję jego pomocy" - tak opowiedziała o niezwykłym spotkaniu.

Valery ma zaledwie osiem lat, pochodzi z Kolumbii. Jest córką Andreasa Sancheza, który przebywa w więzieniu w Dubaju od 2016 roku. Marzyła o tym, żeby znaleźć się na audiencji u papieża, nawet na chwilę, bez względu na koszty. Chciała poprosić papieża o modlitwę za swoją rodzinę.

Kiedy dziewczynka podbiegła, Franciszek poprosił kierowcę, żeby się zatrzymał.

Podczas konferencji prasowej zapytano papieża, jakie wrażenie wywarło na nim to spotkanie, odpowiedział:

To dziecko jest odważne! Została zatrzymana i powiedziałem: "Nie, pozwólcie jej przyjść!". Ta dziewczynka ma przyszłość, ma przyszłość! Śmiem powiedzieć: biedny mąż! [śmieje się, śmieją się] Ma przyszłość, jest odważna. Podobało mi się to, ponieważ aby to uczynić trzeba mieć odwagę. A potem inna poszła w jej ślady, były dwie: widziałem, że druga nabrała odwagi.

Sama dziewczynka wspomina to spotkanie tak: "Zobaczyłam ładną twarz papieża. Pobłogosławił mnie, a ja powiedziałam mu, że potrzebuję Jego pomocy, żeby mój tata jak najszybciej wyszedł z więzienia bo chcę, żeby z nami był".

W podarowanym liście był obrazek, na którym narysowała siebie i swoją przyjaciółkę Gabrielę. Każda z nich jest ze swoim tatą, którzy znajdują się teraz w więzieniach. Na osobnej kartce narysowały papieża. Powiedziała: "Chciałabym, żeby mój tata był ze mną i żebym mogła gdzieś z nim wyjść. Chciałabym być z nim już na zawsze".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Skomentuj artykuł

8-letnia dziewczynka podbiegła do papieża. W liście poprosiła o pomoc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.