80 dzieł sztuki z Muzeów Watykańskich można oglądać w Pekinie. To pierwsza wspólna wystawa

80 dzieł sztuki z Muzeów Watykańskich można oglądać w Pekinie. To pierwsza wspólna wystawa
(fot. Vicente Villamón [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons)
KAI/ ed

80 dzieł sztuki z Muzeów Watykańskich można oglądać na wystawie w Muzeum Pałacowym w centrum Pekinu. Jak poinformowano 27 maja w Watykanie, jest to pierwsza wspólna wystawa w jednym z najbardziej znaczących muzeów w Chinach.

Blisko 80 dzieł sztuki z Muzeów Watykańskich można oglądać na wystawie w Muzeum Pałacowym w centrum Pekinu. Jak poinformowano 27 maja w Watykanie, jest to pierwsza wspólna wystawa w jednym z najbardziej znaczących muzeów w Chinach.

Papież zaapelował do pracowników Caritas, aby nawiązywali relacje z ubogimi. "Nie jesteście agencją" >>

Pod hasłem "La bellezza ci unisce" (Piękno, które łączy) eksponowanych jest 76 dzieł sztuki ludowej buddyjskiej i chrześcijańskiej z Muzeów Watykańskich oraz wybrane dzieła z miejscowego Muzeum Narodowego. Twórcom wystawy chodziło o to, aby ukazać punkty styczności między sztuką chrześcijańską i tradycyjną sztuką chińską.

DEON.PL POLECA

Wystawa w Pekinie będzie czynna do 14 lipca.Obok 76 eksponatów z dziedziny "Anima mundi" Muzea Watykańskie pokazują w Pekinie także dwa obrazy olejne z watykańskiej Pinakoteki: "Adam i Ewa w ziemskim raju" austriackiego malarza Wenzla Petera (1745-1829) oraz "Odpoczynek podczas ucieczki do Egiptu", znany również jako "Madonna z wiśniami", włoskiego malarza baroku Federico Barocciego. Muzeum Pałacowe pokazało dzieła katolickiego artysty Wu Li (1535-1612) oraz jezuity z Mediolanu Giuseppe Castiglione (1688-1766), znanego w Chinach jako Lang Shining.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

80 dzieł sztuki z Muzeów Watykańskich można oglądać w Pekinie. To pierwsza wspólna wystawa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.