Watykan: papież rozmawiał z nuncjuszem na Ukrainie o sytuacji w tym kraju

Watykan: papież rozmawiał z nuncjuszem na Ukrainie o sytuacji w tym kraju
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
2 lata temu
KAI / kk

Aktualna sytuacja polityczna, religijna i społeczna były przedmiotem rozmowy Ojca Świętego z nuncjuszem apostolskim na Ukrainie, abp. Claudio Gugerottim. Franciszek przyjął swego przedstawiciela na audiencji.

Komunikat w tej sprawie opublikowała nuncjatura apostolska w Kijowie.

Poinformowano, że papież prosił swego przedstawiciela na Ukrainie o szczegółowe wiadomości na temat obecnej sytuacji politycznej w tym kraju. Poprosił abp. Gugerottiego, by podkreślił nowemu prezydentowi swoje życzenie, które już zostało mu przekazane, aby Ukraina, dzięki wyraźnej woli dialogu na wszystkich frontach zaznała wreszcie pokoju oraz podjęła dalsze konkretne środki, które zapewniły by jej rozwój gospodarczy i społeczny.

Ojciec Święty poprosił także o szersze informacje na temat stosunków między prawosławnymi różnych denominacji, których losy nieustannie śledzi.

Papież ogłosił, że pragnie w najbliższym czasie dokonać nowego gestu humanitarnego na rzecz dzieci dotkniętych fizycznie wojną, w sposób, który zostanie określony.

Zastanawiano się również nad przygotowaniem ważnego spotkania w dniach 5 i 6 lipca między Ojcem Świętym, częścią hierarchii Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i przełożonymi dykasterii Kurii Rzymskiej, kompetentnymi w tej dziedzinie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: papież rozmawiał z nuncjuszem na Ukrainie o sytuacji w tym kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.