Abp Moraglia: Franciszek odwiedzi Wenecję

Abp Moraglia: Franciszek odwiedzi Wenecję
(fot. shutterstock.com)
KAI / kk

Papież Franciszek odwiedzi w przyszłym roku Wenecję. Ogłosił to patriarcha miasta nad Laguną, abp Francesco Moraglia.

Już dawno wystosował on zaproszenie do papieża nie tylko w imieniu własnym, ale także wszystkich biskupów tzw. Trzech Wenecji, to jest regionów północno-wschodnich Włoch, a mianowicie Friuli-Wenecji Julijskiej, Wenecji Euganejskiej oraz Trydentu i Górnej Adygi. Franciszek spotka się z nimi w samej Wenecji, gdzie zatrzyma się tylko jeden dzień.

Prowizoryczny jeszcze program tej wizyty przewiduje także spotkanie z młodzieżą w perspektywie zgromadzenia Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania" w październiku 2018. Szczegóły wizyty abp Moraglia omówi w najbliższych dniach w watykańskim Sekretariacie Stanu.

Papież Franciszek odwiedził już największe włoskie miasta, a więc Neapol, Turyn, Mediolan i Genuę. Pierwszego października będzie w Bolonii.

DEON.PL POLECA


Abp Moraglia: Franciszek odwiedzi Wenecję - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Abp Moraglia: Franciszek odwiedzi Wenecję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.