Amerykańscy sędziowie u papieża

Amerykańscy sędziowie u papieża
(PAP/EPA/Andrew Medichini / POOL)
KAI / sz

Papież Franciszek spotyka się dzisiaj wieczorem z uczestnikami konferencji amerykańskich sędziów. Przybyli oni z całego kontynentu, od Argentyny po Kanadę, aby wziąć udział w sesji zorganizowanej przez Papieską Akademię Nauk Społecznych na temat: "Prawa socjalne i nauczanie papieża Franciszka". Uczestnicy konferencji zastanawiają się, jak budować sprawiedliwość społeczną, aby zapewnić ludziom prawo do ziemi, mieszkania oraz pracy.

 

Watykańskie spotkanie ma posłużyć powstaniu Stałej Rady Panamerykańskiej Sędziów ds. Obrony Praw Socjalnych. Jak mówi prezes Akademii Stefano Zamagni, chodzi tu o znalezienie równowagi pomiędzy zapewnieniem praw obywatelskich, socjalnych oraz ekonomicznych.

"Nie wystarczy powiedzieć ludziom: «masz prawo do jedzenia», «masz prawo o opieki lekarskiej, kiedy jesteś chory», «masz prawo posyłać swoje dzieci do szkoły». Jeśli nie można tego zrealizować w praktyce, to prawa te pozostają martwą literą. Dzisiaj bardzo podkreślane są prawa obywatelskie, ale nie zwraca się należytej uwagi na prawa socjalne i ekonomiczne. Papież Franciszek nie traci okazji, aby powiedzieć, że fundamentalne prawa człowieka powinny wszystkich prowadzić w tym samym kierunku. Nie może być tak, że lansuje się jedną kategorię praw, a zaniedbuje inne" - powiedział Zamagni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Amerykańscy sędziowie u papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.