Antonio Banderas zagra papieża Franciszka?

Antonio Banderas zagra papieża Franciszka?
(fot. EPA/Mauricio Duenas Castaneda)
KAI / drr

Antonio Banderas jest brany pod uwagę jako odtwórca głównej roli w telewizyjnym filmie biograficznym o Jorge Mario Bergoglio - papieżu Franciszku. Poinformował o tym znany włoski producent filmowy Pietro Valsecchi.

Dwuczęściowy film będzie oparty na książce Evangeliny Himitian " Francesco-Il Papa della gente" (Franciszek - papież ludzi). Opowie on o latach 1976-1979, gdy o. Bergoglio jako prowincjał jezuitów contrastava argentyńską juntę wojskową. Ukaże on, że obecny papież zawsze był wrażliwy na sprawy społeczna, a szczególnie na los tzw. desaparecidos - przeciwników władz, aresztowanych w Argentynie w latach 70., o których słuch zaginął.

Valsecchi wyjaśnił, że film zostanie nagrany po angielsku. Będzie to pierwszy projekt telewizji włoskiej poświęcony Franciszkowi.

Ten sam producent ma na swym koncie m.in. dwa filmy o bł. Janie Pawle II: "Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem", a także film o św. Franciszku z Asyżu "Francesco" z Raoulem Bovą w roli głównej.

Włoski film o papieżu Franciszku to niejeden przygotowywany obecnie film o nim biograficzny. Argentyński reżyser Alejandro Agresti zamierza obsadzić Rodrigo de la Sernę - znanego z roli towarzysza podróży Che Guevary, Alberto Granado w "Dziennikach motocyklowych" - w roli Jorge Mario Bergoglio w filmie "Historia de un cura" (Opowieść o księdzu), który ukaże życie obecnego papieża z czasów sprzed wyboru na Biskupa Rzymu 13 marca 2013 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Antonio Banderas zagra papieża Franciszka?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.