Arabia Saudyjska zabroniła dystrybucji okładki z papieżem

Arabia Saudyjska zabroniła dystrybucji okładki z papieżem
(fot. twitter.com)
foreignpolicy.com / kw

Arabia Saudyjska zabroniła dystrybucji sierpniowego numeru arabskiego wydania National Geographic. Na okładce znalazła się postać papieża w Kaplicy Sykstyńskiej. Jakie były tego powody?

Według władz dystrybucja nie była możliwa ze "względów kulturowych".

"Drodzy czytelnicy w Arabii Saudyjskiej, przepraszamy, że nie otrzymaliście sierpniowego numeru. Otrzymaliśmy informację od dystrybutora, że nie zezwolono na przywóz tej edycji ze względów kulturowych" - napisał na twitterze "National Geographic" redaktor naczelny arabskiego wydania, Alsaad Omar al-Menhaly.

Notka redakcyjna sierpniowego "National Geographic" podkreślała rolę papieża Franciszka w ożywianiu Kościoła oraz chwaliła zmiany, które wprowadza. Podkreślała, że zmiany, które wprowadza papież "usunie niektóre z zasad trwale zakorzenionych wśród członków Kościoła".

Arabia Saudyjska jest jedynym krajem muzułmańskim, gdzie oficjalną wersją islamu jest wahhabizm. Jest to szkoła prawna naciskająca na literalną interpretację Koranu oraz próbująca narzucić społeczeństwom muzułmańskim praktyki, które uważa za pierwotnie istniejące wśród pierwszych wyznawców islamu. Sprzeciwia się przede wszystkim idei jakichkolwiek zmian.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Arabia Saudyjska zabroniła dystrybucji okładki z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.