Chile: papież zjadł obiad z biskupem Temuco i z przedstawicielami mieszkańców Araukanii

Chile: papież zjadł obiad z biskupem Temuco i z przedstawicielami mieszkańców Araukanii
(fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com)
KAI / pk

Po Mszy św. na terenie dawnego lotniska Maquehue koło Temuco Franciszek udał się do Domu "Matki Krzyża Świętego", należącego do Zgromadzenia Sióstr Krzyża Świętego, gdzie zjadł obiad.

Uczestniczyli w nim również miejscowy biskup Héctor Eduardo Vargas Bastidas SDB i 11 mieszkańców Araukaníi - regionu, którego stolicą jest Temucoa. Przed opuszczeniem budynku Ojciec Święty udał się na krótką modlitwę do kaplicy i spotkał się z mieszkającymi tam ok. 40 siostrami i kilkoma kapłanami w podeszłym wieku a także z niektórymi przełożonymi zgromadzeń zakonnych, działających w diecezji. Na zakończenie wymieniono dary.

Po pobycie w Domu Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że oprócz biskupa miejsca w obiedzie wzięło udział ośmioro przedstawicieli Mapuczów (4 kobiety i 4 mężczyzn) oraz po jednej osobie reprezentującej ofiary przemocy na wsi, drobnych rolników (kolonów) i najnowszą imigrację - 1 Haitańczyk.

Franciszek ofiarował siostrom z Domu Matki Krzyża Świętego obraz majolikowy przedstawiający Matkę Bożą Miłosierdzia z Sabaudii. Wykonała ją pracownia ceramiki artystycznej Giuseppe Mazzottiego z Albisoli w Sabaudii w północnych Włoszech.

DEON.PL POLECA

***

Początki kultu Maryi Miłosierdzia sięgają soboty 18 marca 1536, gdy sędziwemu mieszkańcowi Albisoli Antonio Botta ukazała się Matka Boża, wzywając do pojednania i pokoju mieszkańców Sabaudii i Genui, toczących ze sobą wieloletnią wojnę. Powiedziała, że aby do tego doszło, przez trzy kolejne soboty mieszkańcy mają zachowywać post i obchodzić procesjonalnie miasto. Tak też się stało i wojna ustała. Na potwierdzenie tego wydarzenia w czwartą sobotę - 8 kwietnia, w przededniu Niedzieli Palmowej - Maryja raz jeszcze ukazała się swemu wiernemu czcicielowi w tym samym miejscu z rękami złożonymi do modlitwy, w wielkim geście miłosierdzia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Chile: papież zjadł obiad z biskupem Temuco i z przedstawicielami mieszkańców Araukanii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.