Co najmniej 50 tys. młodzieży weźmie wkrótce udział w spotkaniu z papieżem

Co najmniej 50 tys. młodzieży weźmie wkrótce udział w spotkaniu z papieżem
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

Co najmniej 50 tys. młodych Włochów weźmie udział w spotkaniu z papieżem, które odbędzie się w stolicy Włoch 11 i 12 sierpnia.

Młodzi pielgrzymi wkrótce wyruszą w pieszej pielgrzymce na to spotkanie ze wszystkich włoskich diecezji.

DEON.PL POLECAMłodzi Włosi będą pielgrzymować do Rzymu na spotkanie z papieżem w ramach przygotowania do październikowego Synodu Biskupów, poświęconego młodzieży i rozeznawaniu powołania. W Rzymie papież spotka się z nimi dwukrotnie: w sobotę 11 sierpnia na błoniach Circo Massimo, gdzie o godz. 18.30 rozpocznie się wieczorne nabożeństwo.

Jego głównym punktem będzie dialog papieża z młodymi ludźmi oraz wspólna modlitwa w intencji Synodu Biskupów. Następnie młodzi wezmą udział w "białej nocy" na czas której różne ruchy i wspólnoty katolickie przygotowały program modlitewny w różnych częściach Wiecznego Miasta. Z kolei powtórne spotkanie Franciszka z młodzieżą odbędzie się w niedzielę, 12 sierpnia, na Placu Świętego Piotra.

O godz. 9.30 pielgrzymi będą tam uczestniczyć we Mszy św., choć nie jest planowane, że będzie jej przewodniczył Ojciec Święty, wiadomo, że spotka się z młodymi ludźmi ok. godz. 11.00, po zakończeniu Eucharystii. Pobłogosławi wówczas prezenty, które włoscy pielgrzymi zabiorą na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie: kopię krzyża z San Damiano i figurę Matki Bożej Loretańskiej.

Pielgrzymka na spotkanie z Franciszkiem w Rzymie, poprzedzona jest wielomiesięcznymi przygotowaniami we włoskich etapach. Towarzyszą jej hasła zaczerpnięte ze słów hymnu "Emmanuel" ze Światowych Dni Młodzieży: pielgrzymi będą podążać do Wiecznego Miasta po zakończeniu diecezjalnych spotkań, pod wspólnym hasłem "Da mille strade" (tzn. "tysiącami dróg", od słów jednej ze zwrotek hymnu: "tysiącami dróg przybywamy do rzymu po śladach wiary").

Spotkaniu w Rzymie towarzyszyć będzie zawołanie "Siamo qui" (tzn. "jesteśmy tu", w nawiązaniu do refrenu pieśni, brzmiącego w dosłownym tłumaczeniu: "jesteśmy tu, w blasku tego samego światła, u stóp tego samego krzyża, śpiewając jednym głosem: Emmanuel!")

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co najmniej 50 tys. młodzieży weźmie wkrótce udział w spotkaniu z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.