Franciszek: chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości

Franciszek: chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości
(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / PAP / kk

Chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości - zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Papież skoncentrował się w nim na wyjaśnieniu sensu uroczystości Trójcy Świętej.

Franciszek zaznaczył, że uroczystość Trójcy Świętej ma nam pomóc w kontemplowaniu i uwielbianiu tajemnicy Boga będącego jednością trzech Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego, Boga, który jest Miłością, a który daje nam darmo swoje życie i prosi, abyśmy je szerzyli w świecie.
Papież wskazał, że wiara chrześcijańska jest wiarą "w Miłość, która stworzyła wszechświat i zrodziła lud, stała się ciałem, umarła i powstała z martwych dla nas, a jako Duch Święty wszystko przekształca i doprowadza do pełni". Natomiast misją jaką powierza nam Bóg jest głoszenie i dawanie świadectwa wszystkim Jego Ewangelii i w ten sposób poszerzanie komunii z Nim i wypływającej z niej radości.
"Zatem uroczystość Trójcy Przenajświętszej każe nam kontemplować tajemnicę Boga, który bezustannie stwarza, odkupia i uświęca, zawsze z miłością i ze względu na miłość, i każdemu stworzeniu, które Go przyjmuje pozwala odzwierciedlać promień Jego piękna, dobroci i prawdy" - powiedział Ojciec Święty.
Na zakończenie Franciszek wezwał: "Niech Najświętsza Maryja Panna, której od dzisiaj ponownie przyzywamy w modlitwie "Anioł Pański", pomoże nam wypełnić z radością misję świadczenia światu, spragnionemu miłości, że sensem życia jest właśnie nieskończona i konkretna miłość Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział, że w sobotę w Piacenzy na północy Włoch została beatyfikowana włoska zakonnica Leonella Sgorbati. Misjonarka i pielęgniarka została zamordowana przez ekstremistów muzułmańskich w 2006 roku w Somalii.

DEON.PL POLECA
Śmierć tej zakonnicy jest nadal tajemnicza. Papież ogłosił ją męczennicą >>

Franciszek, mówiąc o nowej błogosławionej, podkreślił: "Jej życie oddane Ewangelii i służbie na rzecz ubogich, podobnie jak jej męczeństwo, stanowią dowód nadziei dla Afryki i całego świata".

DEON.PL POLECA

Następnie papież wezwał wiernych do wspólnego odmówienia modlitwy o pokój w Afryce.

Papież mówił też o potrzebie solidarności z osobami cierpiącymi na ciężkie choroby. "Zachęcam wszystkich, by uznali potrzeby, również duchowe, osób chorych i by byli blisko nich, z czułością" - apelował Franciszek.

Pozdrowił także uczestników pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium w Piekarach Śląskich. "Pozdrawiam polskich pielgrzymów i błogosławię uczestników wielkiej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Piekarach Śląskich" - powiedział Franciszek. Dzisiaj odbywa się coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Uroczystościom przewodniczy kard. Zenon Grocholewski jako legat papieża Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Franciszek: chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.