Franciszek codziennie zaprasza 10 bezdomnych na pizzę

Franciszek codziennie zaprasza 10 bezdomnych na pizzę
(fot. giulio napolitano / shutterstock.com)
Catholic News Agency / jp

Wycieczka na plażę, a potem pizza to idealny pomysł na upalne dni w Rzymie. Papież Franciszek codziennie stwarza taką możliwość bezdomnym mieszkańcom miasta.

Arcybiskup Konrad Krajewski, który jest odpowiedzialny za papieskie organizacje charytatywne, poinformował, że watykański van codziennie zabiera 10 osób, żeby popływali na włoskim wybrzeżu 30 kilometrów od Rzymu. Dotychczas uczestniczyło w tej inicjatywie już 100 osób.

Arcybiskup jeździ vanem, a pasażerowie słuchają muzyki i śpiewają. Na plaży każdy gość dostaje strój kąpielowy i ręcznik. Później udają się na posiłek do lokalnej pizzerii. Wszystko wynikło z inicjatywy papieża Franciszka.

"Na pewno nie ocalimy świata poprzez takie inicjatywy, nie rozwiązujemy też w ten sposób problemu bezdomności w Rzymie, ale przypomnimy biednym o ich godności" - mówi arcybiskup Krajewski.

"Dla naszych braci w potrzebie, którzy przyzwyczaili się do życia w niepewności, to są momenty, które przypominają im, że mogą poczuć się normalnie, tak jak wszyscy."

Inne inicjatywy, które prowadzi arcybiskup Krajewski w imieniu papieża obejmują akademiki, salony fryzjerskie i prysznice dla tych, którzy są w potrzebie.

W zeszłym roku papież zaprosił grupę bezdomnych do Rzymu, do Kaplicy Sykstyńskiej. Jeszcze wcześniej zaprosił dwa tysiące bezdomnych i migrantów do cyrku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek codziennie zaprasza 10 bezdomnych na pizzę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.