Franciszek: kontemplacja dzieła stworzenia motywem wielbienia Boga

Franciszek: kontemplacja dzieła stworzenia motywem wielbienia Boga
(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HO)
KAI / ml

Na znaczenie podziwu dla piękna i dobra dzieła dla naszej relacji do Boga wskazał Ojciec Święty w swoim kolejnym dziś wpisie na komunikatorze Twitter nawiązując do obchodzonego właśnie „Tygodnia Laudato si’”.

Papieski tweet ma po polsku następującą treść: „Kiedy zdajemy sobie sprawę z odblasku Boga we wszystkim, co istnieje, to serce odczuwa pragnienie, aby wielbić Pana za wszystkie Jego stworzenia i wraz z nimi”.

DEON.PL POLECA
Tematem Tygodnia Laudato Si jest przesłanie zaczerpnięte z encykliki Laudato si’ o tym, że „wszystko jest połączone”. W przygotowanej na tę okazję specjalnej wiadomości wideo papież Franciszek prosi katolików o refleksję nad przyszłością naszego wspólnego domu.

W Polsce obchodom Tygodnia LS będzie towarzyszyć także specjalne wirtualne spotkanie pt. Czy kryzys może być szansą? z dwukrotnym Ministrem Środowiska i b. przewodniczącym Ramowej Konwencji ONZ ds. Zmian Klimatu, prof. Maciejem Nowickim, współtwórcą antykryzysowych Wspólnot PoMocy Jakubem Wygnańskim, duszpasterzem środowisk twórczych ks. Grzegorzem Michalczykiem oraz Animatorką Laudato Si’, Katarzyną Kościelecką, prowadzone przez redaktora portalu deon.pl, Michała Lewandowskiego. 

Spotkanie to rozpocznie cykl szkoleń i warsztatów dla polskich Animatorów Laudato Si – i wszystkichktórzy chcą zaangażować się w konkretne działania przeciwdziałające ekologicznemu i społecznemu kryzysowi, z którym się dziś mierzymy.

Tydzień Laudato Si jest organizowany przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka wspieraną przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska  i Renova + we współpracy z innymi katolickimi partnerami, którymi w Polsce są m.in. Caritas Polska, Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu REFA, portal misyjne.pl, Ruch Focolare oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Specjalnym partnerem medialnym jest portal deon.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie LaudatoSiWeek.org/pl.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku (kliknij w grafikę poniżej)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek: kontemplacja dzieła stworzenia motywem wielbienia Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.