Franciszek: misja Kościoła dokonuje się w drodze, a nie w bezruchu

Franciszek: misja Kościoła dokonuje się w drodze, a nie w bezruchu
(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
KAI / ml

Misja Kościoła dokonuje się w drodze, a nigdy w bezruchu. Mówił o tym papież Franciszek w swoim rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański", którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra.

Omawiając fragment Ewangelii wg św. Marka o pobycie Jezusa w Kafarnaum, Ojciec Święty wskazał, że Ewangelista "podkreśla związek między uzdrawiającym działaniem Jezusa a przebudzeniem wiary w osobach, które spotyka".

DEON.PL POLECA
>>PEŁEN TEKST PAPIESKIEJ MODLITWY TUTAJ<<

- Rzeczywiście poprzez znaki uzdrowienia, jakich dokonuje dla wszelkiego rodzaju chorych, Pan chce wzbudzić reakcję wiary - stwierdził Franciszek. Uzdrowienie ciała ma na celu uzdrowienie serca. Dlatego "po uwolnieniu z objęć zła i odzyskaniu swoich sił na skutek interwencji Jezusa", powinniśmy natychmiast poświęcić się "służbie Panu i innym gościom".

DEON.PL POLECA

Papież zwrócił uwagę, że środowiskiem, w którym wypełnia się misja Jezusa, "składająca się z leczących i pocieszających słów i gestów", jest "tłum, naznaczony cierpieniem fizycznym i nędzą duchową". - Jest to ludzkość przeorana cierpieniami, trudami i problemami: do tej biednej ludzkości ukierunkowane jest pełne mocy, wyzwalające i odnawiające działanie Jezusa - stwierdził Franciszek.

Tłumaczył, że "w istocie cuda są «znakami», które zachęcają do odpowiedzi wiary; znakami, którym zawsze towarzyszą słowa, rzucające na nie światło; a zarówno znaki jak i słowa prowokują wiarę i nawrócenie przez boską moc łaski Chrystusa".

Ojciec Święty wskazał, że "głoszenie Jezusa o Królestwie Bożym znajduje swoje właściwe miejsce (...) na drodze. Uczniom, którzy Go szukają, aby sprowadzić Go z powrotem do miasta, odpowiada: «Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem». To była droga Syna Bożego i taka będzie droga Jego uczniów. Droga, jako miejsce radosnego głoszenia Ewangelii stawia misję Kościoła pod znakiem «chodzenia», «ruchu», a nigdy bezruchu" - powiedział papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Franciszek: misja Kościoła dokonuje się w drodze, a nie w bezruchu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.