Franciszek modlił się za ludność Włoch

Franciszek modlił się za ludność Włoch
(fot. EPA/GIORGIO ONORATI)
4 lata temu
PAP / psd

Papież Franciszek modlił się za ludność Włoch, zmagającą się ze skutkami kolejnego w ostatnich miesiącach trzęsienia ziemi, do jakiego doszło w środę oraz ataku srogiej zimy. Papież dodał otuchy wszystkim uczestnikom akcji ratunkowych w kilku regionach kraju.

Zwracając się w niedzielę do wiernych podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w południe Franciszek powiedział: "W minionych dniach trzęsienie ziemi i silne śnieżyce wystawiły znów na ciężką próbę wielu naszych braci i siostry ze środkowych Włoch, zwłaszcza w Abruzzo, Marche i Lacjum".

"Jestem bliski modlitwą i sercem z rodzinami, które straciły swych bliskich. Dodaję otuchy tym, którzy wielkodusznie zaangażowani są w niesienie ratunku i pomocy; podobnie jak lokalne kościoły poświęcające się, by ulżyć w cierpieniach i trudnościach"- mówił papież.

Franciszek podziękował wszystkim za bliskość, pracę i niesienie konkretnej pomocy.

Następnie zachęcił wiernych obecnych na placu Świętego Piotra do modlitwy za ofiary i ratowników.

Największa akcja ratunkowa trwa w masywie Gran Sasso w Abruzji, gdzie w środę w wyniku trzęsienia ziemi lawina zeszła na hotel. Ponad stu ratowników przeszukuje zwały śniegu i gruzu, pod którymi zasypani są ludzie. Wydobyto 9 żywych osób.

Dotychczasowy bilans katastrofy to 5 ofiar śmiertelnych i 23 osoby zaginione.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek modlił się za ludność Włoch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.