Franciszek na temat odbudowy katedry Notre Dame

Franciszek na temat odbudowy katedry Notre Dame
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 rok temu
vaticannews.va / df

"Bądźcie budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie" - z tym apelem Papież Franciszek zwrócił się do Paryżan. Ojciec Święty przesłał specjalny telegram z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na ręce metropolity tego miasta, abp. Michela Aupetita.

Orędzie zostało przeczytane przez rektora katedry Notre Dame, ks. Patricka Chauveta. Franciszek zapewnia w nim wiernych o swojej duchowej bliskości. Odnosi się także do dzieła odbudowy katedry, która została zniszczona w pożarze przed czterema miesiącami.

W przesłaniu Ojca Świętego czytamy m.in.: "Jako prawdziwa matka, Maryja idzie z nami, wspiera nas w zmaganiach i rozsiewa niestrudzenie bliskość Bożej miłości. Uczestniczy w dziejach każdego ludu, który otrzymał Ewangelię oraz tworzy cząstkę jego tożsamości historycznej - podkreślił Franciszek. - Oby za wstawiennictwem Naszej Pani, odbudowa poświęconego jej skarbu architektury była mocnym znakiem odrodzenia i ożywienia wiary pośród oddanego jej ludu. Oby wierzący, napełnieni nadzieją, byli dla swoich rodzin, wspólnot i środowisk życia budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie".

Wierni archidiecezji paryskiej spotkali się w uroczystość Wniebowzięcia na moście św. Ludwika. Z różańcami w ręku przeszli do kościoła św. Sulpicjusza, gdzie pod przewodnictwem arcybiskupa Paryża została odprawiona Msza, a następnie ponowiono akt oddania króla Ludwika XIII, który 10 lutego 1638 r. poświęcił Francję Maryi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek na temat odbudowy katedry Notre Dame
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Franciszek na temat odbudowy katedry Notre Dame
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.