Franciszek: niech Mauritius będzie miejscem dialogu osób różnych wyznań i kultur

Franciszek: niech Mauritius będzie miejscem dialogu osób różnych wyznań i kultur
(fot. PAP/EPA/DAI KUROKAWA)
KAI / ml

"Proszę Boga, aby pobłogosławił wasz lud i wszystkie podejmowane wysiłki, by ułatwić spotkanie między różnymi kulturami, cywilizacjami i tradycjami religijnymi w promowaniu sprawiedliwego społeczeństwa, które nie zapomina o swoich dzieciach, szczególnie tych najbardziej potrzebujących" - powiedział Ojciec Święty spotkając się z przedstawicielami władz Republiki Mauritius.

Papież podziękował władzom Mauritiusu za zaproszenie. Pozdrowił także przedstawicieli różnych wyznań i religii obecnych w tym kraju. Podkreślił wielokulturowe, wieloetniczne i wieloreligijne oblicze mieszkańców tego kraju i wyrazi uznanie dla umiejętności uznawania, szacunku i harmonizacji istniejących różnic zgodnie ze wspólnym projektem. Zachęcił do rozwijania "pojednanej różnorodności" służącej budowaniu prawdziwej wspólnoty w łonie wielkiej rodziny ludzkiej.

DEON.PL POLECA

Franciszek przypomniał, że kraj ten budowali migranci i zachęcił do gościnności wobec migrantów, którzy przybywają tutaj dziś. "Zadbajcie, by ich ugościć, tak jak wasi przodkowie potrafili się nawzajem ugościć, jako protagoniści i obrońcy prawdziwej kultury spotkania, pozwalającej migrantom (i wszystkim) na bycie uznanymi w ich godności i w ich prawach" - zachęcił Ojciec Święty.

Papież zachęcił do rozwijania demokracji i walki z wszelkimi formami korupcji. Zachęcił do rozwijania polityki gospodarczej zorientowanej na osoby, która potrafiłaby dać pierwszeństwo lepszej dystrybucji dochodów, stwarzaniu miejsc pracy, integralnej promocji najuboższych. Podkreślił także znacznie troski o środowisko naturalne człowieka, aby wzrost gospodarczy mógł naprawdę przynieść korzyści wszystkim, bez ryzyka spowodowania katastrof ekologicznych lub poważnych kryzysów społecznych.

Franciszek wyraził uznanie dla sposobu, "w jaki na Mauritiusie różne religie, z ich własną tożsamością, współpracują ze sobą, aby przyczynić się do pokoju społecznego i przypomnieć transcendentalną wartość życia przeciwko wszelkiego rodzaju redukcjonizmom". "Proszę Boga, aby pobłogosławił wasz lud i wszystkie podejmowane wysiłki, by ułatwić spotkanie między różnymi kulturami, cywilizacjami i tradycjami religijnymi w promowaniu sprawiedliwego społeczeństwa, które nie zapomina o swoich dzieciach, szczególnie tych najbardziej potrzebujących. Niech Jego miłość i miłosierdzie nadal wam towarzyszą i was chronią!" - powiedział Ojciec Święty kończąc swoje przemówienie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: niech Mauritius będzie miejscem dialogu osób różnych wyznań i kultur
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.