Franciszek o modlitwie "Ojcze nasz": te 3 prośby powinno się odmawiać łącznie

Franciszek o modlitwie "Ojcze nasz": te 3 prośby powinno się odmawiać łącznie
(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
1 rok temu
KAI / ml

Modląc się "bądź wola Twoja" wyrażamy wiarę, że Bóg może i chce przekształcić rzeczywistość, zwyciężając zło dobrem - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Papież kontynuował cykl katechez o Modlitwie Pańskiej, a jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 12,5 tys. wiernych.

Na wstępie Franciszek zachęcił, byśmy łączyli ze sobą trzy prośby Modlitwy Pańskiej: "bądź wola Twoja", "święć się imię Twoje" i "przyjdź królestwo Twoje" aby razem tworzyły tryptyk. Przypomniał, że Bóg pragnie przede wszystkim naszego zbawienia i nieustannie poszukuje człowieka, a my prosimy na modlitwie, aby Jego poszukiwanie się powiodło, aby wypełnił się Jego powszechny plan zbawienia.

Papież wskazał, że modląc się: "bądź wola Twoja", nie jesteśmy zachęcani do usłużnego pochylania głowy i rezygnacji, czy wiary w ślepy los, ale jest to modlitwa pełna żarliwego zaufania do Boga, który pragnie dla nas dobra, życia, zbawienia. Jest to także modlitwa, by w świecie nie panowało zło w jego różnych przejawach.

Ojciec Święty podkreślił, iż odmawiając "Ojcze nasz" wyrażamy naszą wiarę, że "Bóg może i chce przekształcić rzeczywistość, zwyciężając zło dobrem. Sensowne jest posłuszeństwo i powierzenie się temu Bogu nawet w godzinie najtrudniejszej próby"- stwierdził Franciszek.

Papież przypomniał modlitwę Pana Jezusa w Ogrodzie Getsemani, proszącego o odjęcie kielicha męki, dodającego jednocześnie: "Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!" (Łk 22, 42). "Bóg ze względu na miłość może nas poprowadzić po trudnych ścieżkach, do doświadczenia bolesnych ran i cierni, ale nigdy nas nie opuści, będzie zawsze z nami, obok nas, w naszym wnętrzu. Dla wierzącego jest to pewność, a nie nadzieja: Bóg jest ze mną" - stwierdził Ojciec Święty, zapewniając, że Bóg zawsze pośpieszy z pomocą swoim wybranym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Franciszek o modlitwie "Ojcze nasz": te 3 prośby powinno się odmawiać łącznie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Franciszek o modlitwie "Ojcze nasz": te 3 prośby powinno się odmawiać łącznie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.