Franciszek pobłogosławi 20 par małżeńskich

Franciszek pobłogosławi 20 par małżeńskich
(fot. EPA/Alessandro di Meo)
KAI / drr

Wśród 20 par, które w najbliższą niedzielę zawrą sakrament małżeństwa są osoby od 25 do 56 roku życia, z najróżniejszymi doświadczeniami - podaje Wikariat dla Rzymu.

Uroczystości w bazylice watykańskiej będzie przewodniczył papież Franciszek. Zaznaczono, iż są to pary takie jak wiele innych, w tym osoby, które mają już dzieci czy też takie, które otrzymały orzeczenie trybunału kościelnego stwierdzające nieważność pierwszego małżeństwa.

Wyjaśniono, że są w tej grupie pary będące od dawna narzeczonymi, jak i niezbyt długo, w tym osoby, które już mieszkają wspólnie, mają dzieci ale i takie, które poznały się w grupach kościelnych. Informując o tym agencja CNS przypomina, że niedzielna uroczystość wpisuje się w przygotowania do rozpoczynającego się 5 października Synodu Biskupów o rodzinie w kontekście ewangelizacji.

Franciszek po raz pierwszy jako papież będzie publicznie przewodniczył sakramentowi małżeństwa. Św. Jan Paweł II uczynił to dwukrotnie - w 1994 roku z okazji Międzynarodowego Roku Rodziny oraz w roku 2000 z okazji Jubileuszu Rodzin. Ponadto Jan Paweł II połączył szereg małżeństw podczas uroczystości prywatnych.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek pobłogosławi 20 par małżeńskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.