Franciszek pozdrowił narody Dalekiego Wschodu i zaapelował o pokój

Franciszek pozdrowił narody Dalekiego Wschodu i zaapelował o pokój
fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty pozdrowił narody Dalekiego Wschodu obchodzące 10 lutego nowy rok księżycowy a także zaapelował o pokój na świecie.

10 lutego w Azji Wschodniej i w różnych częściach świata miliony rodzin będą obchodziły Nowy Rok Księżycowy. Niech do nich dotrze moje serdeczne  pozdrowienie wraz z życzeniami, aby to święto było okazją do przeżywania relacji uczuciowych i gestów szacunku, które przyczyniły by się do poszukiwania społeczeństwa solidarnego i braterskiego, w którym każda osoba była by poważania i akceptowana w swojej niezbywalnej godności. Przyzywając błogosławieństwa Pana dla wszystkich, zachęcam do modlitwy o pokój, którego świat bardzo pragnie, a który jest dziś w wielu miejscach zagrożony bardziej niż kiedykolwiek. Nie jest on odpowiedzialnością nielicznych, lecz całej rodziny ludzkiej. Współpracujmy wszyscy w jego budowaniu gestami współczucia i męstwa. Módlmy się także za narody nadal cierpiące z powodu wojny, zwłaszcza na  Ukrainie, w Palestynie i Izraelu - powiedział papież.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek pozdrowił narody Dalekiego Wschodu i zaapelował o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.