Franciszek: prośmy Maryję, abyśmy jak Ona umieli odpowiadać Bogu "oto jestem"

Franciszek: prośmy Maryję, abyśmy jak Ona umieli odpowiadać Bogu "oto jestem"
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
KAI / ml

Do wypełniania w naszym życiu woli Bożej, naśladując postawę Maryi mówiącej: "Oto Ja służebnica Pańska" (Łk 1,38) zachęcił papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" w Watykanie w dzisiejszą uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Ojciec Święty zauważył, że człowiek staje w obliczu alternatywy: albo jak Maryja odpowiedzieć Bogu Oto jestem, albo jak Adam ukryć się, w obawie przed Bogiem. "«Oto jestem» otwiera na Boga, podczas gdy grzech zamyka, izoluje, sprawia, że pozostajemy sami ze sobą" - wskazał Franciszek. Jednocześnie papież dodał, że Oto jestem oznacza dyspozycyjność dla Boga. Jest lekarstwem na samolubstwo, antidotum na życie niespełnione, któremu zawsze czegoś brakuje. Jest to najwspanialsze uwielbienie, jakie możemy złożyć Bogu. Ojciec Święty zachęcił do częstego wypowiadania tych słów.

Franciszek podkreślił, że Maryja nie stawia granic zawierzenia siebie Bogu. Wskazał, że tajemnica życia polega na tym, że wszystko może ten, kto ufa Bogu we wszystkim. Dodał, że Bóg pragnie ufności swoich dzieci, które naśladują w tym Maryję.

Papież przypomniał, że pomimo aktu zawierzenia życie dla Maryi nie było łatwe. A jednak w obliczu problemów Maryja pokładała ufność w Bogu. Uczy nas, byśmy nie żyli w uzależnieniu od problemów, ale ufając Bogu i powierzając się Jemu każdego dnia: oto jestem! "Prośmy Niepokalaną o łaskę, aby tak żyć" - powiedział Ojciec Święty kończąc swoje rozważanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Franciszek: prośmy Maryję, abyśmy jak Ona umieli odpowiadać Bogu "oto jestem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.