Franciszek przesłał orędzie do mieszkańców Mozambiku

Franciszek przesłał orędzie do mieszkańców Mozambiku
(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
KAI / ml

Na kilka dni przed planowanym na 4 września przybyciem do Maputo Ojciec Święty przesłał swoje orędzie wideo skierowane do mieszkańców tego kraju. Zaapelował o trwały pokój w tym kraju.

Drodzy mieszkańcy Mozambiku!

Za kilka dni rozpocznie się moja wizyta w waszym kraju i chociaż nie mogę wyjechać się poza stolicę, moje serce sięga i ogarnia was wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy przeżywają trudności. Już teraz chcę was zapewnić: wszyscy jesteście w mojej modlitwie. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z wami.

Jestem wdzięczny za wystosowane zaproszenie panu Prezydentowi i moim braciom biskupom. Zapraszam was wszystkich, abyście przyłączyli się do mojej modlitwy, aby Bóg i Ojciec wszystkich umocnił pojednanie, pojednanie braterskie w Mozambiku i całej Afryce, będący jedyną nadzieją na stabilny i trwały pokój.

DEON.PL POLECA

Z radością podzielę się z wami tymi myślami bezpośrednio, a także zobaczę, jak rośnie zasiew mojego poprzednika św. Jana Pawła II. Ta podróż pozwoli mi spotkać się ze wspólnotą katolicką i umocnić ją w świadectwie Ewangelii, która uczy godności każdego mężczyzny i każdej kobiety i domaga się, abyśmy otworzyli nasze serca na innych, zwłaszcza ubogich i potrzebujących.

Drodzy bracia i siostry, wiem, że wielu pracuje nad przygotowaniem mojej wizyty, łącznie z ofiarowaniem waszych modlitw, i bardzo wam za to dziękuję. Modlę się o Boże błogosławieństwo i opiekę naszej Matki, Dziewicy Maryi dla was i dla waszej ojczyzny.

Do zobaczenia wkrótce!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek przesłał orędzie do mieszkańców Mozambiku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.