Franciszek rozmawiał z Benedyktem XVI o ŚDM

Franciszek rozmawiał z Benedyktem XVI o ŚDM
(fot. EPA/Ettore Ferrari)
8 lat temu
PAP / drr

Papież Franciszek spotkał się w piątek ze swym poprzednikiem Benedyktem XVI i poprosił go o modlitwę w intencji swej podróży do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży - poinformował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

W wydanym komunikacie rzecznik wyjaśnił, że w piątkowe popołudnie Franciszek odwiedził emerytowanego papieża, który mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

Papież Bergoglio poprosił swego poprzednika, aby duchowo i w modlitwie towarzyszył mu w najbliższych dniach podczas podróży do Brazylii, w którą wyrusza w poniedziałek 22 lipca.

Ksiądz Lombardi przypomniał, że to Benedykt XVI, który abdykował 28 lutego, zapowiedział podczas poprzedniego zlotu w Madrycie, iż następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro.

Według relacji rzecznika Franciszek zaniósł Benedyktowi XVI książeczkę swej podróży wraz z jej programem, również po to, by mógł on oglądać transmisje z kolejnych jej wydarzeń. Podarował też emerytowanemu papieżowi pamiątkowy medal, przygotowany z okazji pierwszej pielgrzymki w tym pontyfikacie.

Papież Ratzinger - głosi komunikat - zapewnił następcę o swej modlitwie i podzielił się z nim swymi doświadczeniami z poprzednich zlotów młodzieży w Kolonii, Sydney i Madrycie.

Obaj papieże modlili się też razem w kaplicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek rozmawiał z Benedyktem XVI o ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.