Franciszek: służyć Panu to słuchać i wprowadzać Jego Słowo w czyn

Franciszek: służyć Panu to słuchać i wprowadzać Jego Słowo w czyn
(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
KAI / ml

"Służenie Panu to słuchanie i wprowadzanie Jego Słowa w czyn" - powiedział papież w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę "Anioł Pański".

Ojciec Święty komentując czytany dzisiaj fragment Ewangelii (J 2, 1-11), opisujący cud w Kanie Galilejskiej podkreślił, że programem życia chrześcijanina jest wypełnianie zalecenia Matki Jezusa: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".

Na wstępie Franciszek zauważył, że nieprzypadkowo na początku życia publicznego Jezusa umiejscowiona jest ceremonia zaślubin, ponieważ w Nim Bóg poślubił ludzkość. "Jezus objawia się jako oblubieniec ludu Bożego, zapowiedziany przez proroków i objawiający nam głębię relacji, która nas z Nim jednoczy: jest to nowe przymierze miłości" - stwierdził papież. Dodał, że przemieniając wodę w wino Jezus przemienił Prawo Mojżeszowe w Ewangelię niosącą radość.

Następnie Ojciec Święty zwrócił uwagę na kluczowe słowa cytowanego fragmentu - wypowiedziane przez Maryję do sług w Kanie: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". "Służenie Panu to słuchanie i wprowadzanie Jego Słowa w czyn. Jest to proste i istotne zalecenie Matki Jezusa, program życia chrześcijanina" - wskazał Franciszek. Papież zakończył swoje rozważanie wezwaniem: "Niech Najświętsza Dziewica pomoże nam pójść za jej zachętą: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie», abyśmy mogli w pełni otworzyć się na Jezusa, rozpoznając w codziennym życiu znaki Jego ożywczej obecności".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: służyć Panu to słuchać i wprowadzać Jego Słowo w czyn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.