Franciszek wzywa do solidarności z krajami pogrążonymi w wojnie

Franciszek wzywa do solidarności z krajami pogrążonymi w wojnie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/ ed

O solidarność z krajami pogrążonymi w licznych wojnach i doświadczających aktów przemocy zaapelował dziś Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli na Placu św. Piotra w Watykanie.

Wspominając o swej podróży do Fatimy i o płynącym z tego miejsca wezwaniu do modlitwy, Ojciec Święty podkreślił, że również dziś istnieje paląca potrzeba takiej modlitwy i umartwień w intencji zakończenia wojen i "bezsensownych konfliktów, które zniekształcają oblicze ludzkości".

DEON.PL POLECA
Tutaj przeczytasz całość przemówienia Franciszka >>

Papież zaznaczył, że do głównego portugalskiego sanktuarium maryjnego udał się jako pielgrzym nadziei i pokoju. A w długich chwilach milczących modlitw i kontemplacji wiele uwagi poświęcił sprawom pokoju na całym świecie. Maryja prosiła w Fatimie, przez troje małych dzieci, o stałą i gorącą modlitwę w tej intencji.

Franciszek o wątpliwościach ws. Medjugorie >>

"Także w naszych dniach istnieje wielka potrzeba modlitwy i umartwienia, aby ubłagać łaskę nawrócenia jak i zakończenia licznych wojen, które szerzą się coraz bardziej na świecie oraz zakończenia bezsensownych konfliktów, wielkich i rodzinnych, które zniekształcają oblicze ludzkości" - zaapelował Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek wzywa do solidarności z krajami pogrążonymi w wojnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.