Franciszek zatelefonował do pielgrzymów

Franciszek zatelefonował do pielgrzymów
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
KAI/ ed

Życzył wszystkim udanej pielgrzymki, której hasłem były słowa Jezusa: "A ty Mnie miłujesz?" "To zdanie ma dwojakie znaczenie - zauważył Franciszek - Jak drogi posiadające dwa kierunki ruchu.

Jak przed rokiem papież Franciszek pozdrowił uczestników tradycyjnej pielgrzymki, która dzisiejszej nocy przeszła z miasta Macerata do sanktuarium maryjnego w Loreto. Jej trasa liczy 27 kilometrów i znajduje się na obszarach regionu Marche, nawiedzonych trzęsieniem ziemi w drugiej połowie ubiegłego roku i w styczniu 2017. Była to już 39. edycja tej inicjatywy.

DEON.PL POLECA
Franciszek wyjaśnia, czym jest życie wieczne >>

Papież zatelefonował do uczestników znajdujących się jeszcze na starcie, którym był miejscowy stadion w Maceracie. Życzył wszystkim udanej pielgrzymki, której hasłem były słowa Jezusa: "A ty Mnie miłujesz?" "To zdanie ma dwojakie znaczenie - zauważył Franciszek - Jak drogi posiadające dwa kierunki ruchu.

Mogę zapytać Jezusa: A Ty mnie miłujesz? A Jezus pyta mnie: A ty Mnie miłujesz? Życzę, aby tej nocy, spędzonej w marszu, w pielgrzymce, każde z was usłyszało głos Jezusa: A ty Mnie miłujesz? Pomyślało o Jezusie i odpowiedziało Mu. Z kolei zapytajcie Jezusa: a Ty mnie miłujesz? I aby każdy usłyszał to, co Jezus mówi jego sercu" - powiedział Franciszek. Papież udzielił uczestnikom marszu swego błogosławieństwa i powierzył wszystkich opiece Matki Bożej.

Modlitewne wędrowanie zakończyło się niedzielną Mszą św. w maryjnym sanktuarium Świętego Domku w Loreto.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek zatelefonował do pielgrzymów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.