Franciszek wyjaśnia, czym jest życie wieczne

Franciszek wyjaśnia, czym jest życie wieczne
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.jezuici.pl)
KAI/ ed

"Czym jest to życie wieczne?" - zapytał papież i powiedział: "Jest niezmierzoną i bezinteresowną miłością Ojca, którą Jezus ofiarował na krzyżu, oddając swoje życie dla naszego zbawienia".

"Jezus ukazał nam oblicze Boga, Jednego w swej istocie i w Trzech osobach; Bóg jest całkowicie i jedynie Miłością, w relacji substancjalnej, która wszystko stwarza, zbawia i uświęca: Ojciec, Syn i Duch Święty" - przypomniał Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

DEON.PL POLECA
Przeczytaj pełen tekst wypowiedzi papieża >>

Tajemnica tożsamości Boga

DEON.PL POLECA

Franciszek zaznaczył, że uroczystości Trójcy Świętej pomagają nam wejść w tajemnice tożsamości Boga. Nawiązując do słów św. Pawła skierowanych do wspólnoty w Koryncie: "Radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu [...] pokój zachowujcie" papież zaznaczył, że wspólnota chrześcijańska, pomimo wszystkich ludzkich ograniczeń, może stać się odbiciem komunii Trójcy Świętej, Jej dobroci i piękna ale pod warunkiem, że przejdzie przez doświadczenie Bożego miłosierdzia.

Odnosząc się do słów skierowanych przez Boga do Mojżesza z Księgi Wyjścia gdy lud żydowski złamał przymierze: "Pan, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność" papież zaznaczył, że Bóg nie jest daleki i zamknięty w sobie, ale jest życiem, które chce się przekazywać innym, jest otwarciem, jest Miłością, która zbawia człowieka od niewierności.

- Bóg jest "miłosierny", "litościwy" i "bogaty w łaskę", ponieważ daje się nam, aby wypełnić nasze ograniczenia i nasze grzechy, przebaczyć nasze błędy, aby zaprowadzić nas z powrotem na drogę sprawiedliwości i prawdy - wyjaśniał Franciszek i dodał: "To objawienie Boga doszło do swej pełni w Nowym Testamencie dzięki słowu Chrystusa i Jego misji zbawienia. Jezus ukazał nam oblicze Boga, Jednego w swej istocie i w Trzech osobach; Bóg jest całkowicie i jedynie Miłością, w relacji substancjalnej, która wszystko stwarza, zbawia i uświęca: Ojciec, Syn i Duch Święty.

Czym jest to życie wieczne?

Wskazując na osobę Nikodema Franciszek przypomniał słowa skierowane do niego przez Jezusa: «Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne».

"Czym jest to życie wieczne?" - pytał papież i dodał: "Jest niezmierzoną i bezinteresowną miłością Ojca, którą Jezus ofiarował na krzyżu, oddając swoje życie dla naszego zbawienia. Ta miłość przez działanie Ducha Świętego opromieniła nowym światłem ziemię i każde ludzkie serce, które ją przyjmie, światło które odkrywa ciemne zakątki, zatwardziałości które uniemożliwiają nam przyniesienie dobrych owoców miłości i miłosierdzia".

Franciszek zakończył swoje rozważanie słowami: "Niech Maryja Panna pomoże nam coraz bardzie wchodzić, całymi sobą, w komunię trynitarną, aby żyć i świadczyć o miłości, która nadaje sens naszemu istnieniu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek wyjaśnia, czym jest życie wieczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.