Greckoprawosławny patriarcha Jerozolimy odwiedzi papieża

Greckoprawosławny patriarcha Jerozolimy odwiedzi papieża
(fot. Loraine, via Wikimedia Commons)
KAI / jp

Od 22 do 25 października przebywał będzie w Wiecznym Mieście greckoprawosławny patriarcha Jerozolimy Teofil III - poinformowała Papieska Rada ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

W najbliższy poniedziałek, 23 października, zaplanowano audiencję u Ojca Świętego Franciszka. Będzie to jego trzecie spotkanie z papieżem.

Wcześniejsze miały miejsce podczas papieskiej wizyty w Ziemi Świętej w maju 2014 roku oraz podczas modlitwy o pokój w Ogrodach Watykańskich, w czerwcu tego samego roku.

Podczas swego pobytu w Rzymie patriarcha Teofil spotka się także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolinem, z sekretarzem ds. Relacji z Państwami, abp. Paulem Gallagherem, a także przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurtem Kochem oraz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Tauranem.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Skomentuj artykuł

Greckoprawosławny patriarcha Jerozolimy odwiedzi papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.