Iracki patriarcha wzywa wiernych do modlitwy za wizytę Papieża

Iracki patriarcha wzywa wiernych do modlitwy za wizytę Papieża
(fot. Österreichisches Außenministeriumcropped: Gugganij, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons)
3 miesiące temu
Eryk Gumulak SJ / KAI / kk

Patriarcha Kościoła chaldejskiego kard. Louis Raphaël Sako apeluje do wiernych o modlitwę w intencji przyszłej wizyty papieża Franciszka w Iraku.

Specjalnie przygotowana formuła ma być odmawiana co niedzielę przez cały miesiąc. Istnieją obawy, że utrzymujący się kryzys sanitarny doprowadzi do kolejnego odłożenia daty podróży apostolskiej.

Od przyszłej niedzieli 17 stycznia chrześcijanie chaldejscy będą odmawiać modlitwę, „prosząc Wszechmogącego, aby uczynił realną wizytę Ojca Świętego kraju dwóch rzek”. W modlitwie znajdują się też prośby o zdrowie dla papieża i bezpieczeństwo w podróży. Irakijczycy będą też prosić Boga, aby Ojciec Święty mógł „promować dialog i braterskie pojednanie, zwiększać zaufanie, umacniać wartość pokoju i utwierdzać godność ludzką, zwłaszcza dla nas, Irakijczyków, świadków bolesnych wydarzeń, które wpłynęły na nasze życie” – czytamy w tekście modlitwy.

Franciszek udaje się do Iraku na zaproszenie władz państwowych oraz Kościoła katolickiego. Papież będzie w tym kraju od 5 do 8 marca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Iracki patriarcha wzywa wiernych do modlitwy za wizytę Papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.