Iran: prezydent chętnie spotka się z papieżem

Iran: prezydent chętnie spotka się z papieżem
(fot. Υπουργείο Εξωτερικών / Foter / CC BY-SA)
KAI / kw

Prezydent Iranu Hassan Rouhani mógłby wkrótce spotkać się z papieżem Franciszkiem. W ramach oficjalnej wizyty państwowej "wizyta w Watykanie byłaby czymś normalnym", oświadczyła ambasada Iranu przy Stolicy Apostolskiej.

Na pytanie niemieckiej agencji katolickiej KNA rzecznik ambasady Iranu powiedział, że wprawdzie w tej chwili nie ma jeszcze oficjalnego terminu podróży prezydenta Rouhaniego do Rzymu, ale "jeśli do niej dojdzie, prezydent chętnie spotkałby się z papieżem Franciszkiem".

Przebywający z wizytą w Teheranie włoski minister spraw zagranicznych Paolo Gentiloni zaprosił 5 sierpnia do Rzymu szefa rządu Iranu oraz duchownych szyickich. Według oficjalnych mediów irańskich Rouhani zaproszenie przyjął. Byłaby to pierwsza jego wizyta w stolicy państwa Unii Europejskiej.

Odnośnie do charakteru ewentualnej wizyty w Watykanie, rzecznik ambasady irańskiej stwierdził, że jeśli do niej dojdzie, Rouhani przybędzie jako polityk, ale także jako duchowny. Ale oczywiście spotkanie z papieżem będzie miało charakter "raczej religijny".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Iran: prezydent chętnie spotka się z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.