Jutro w Ogrodach Watykańskich zostanie posadzony dąb z polskich lasów

Jutro w Ogrodach Watykańskich zostanie posadzony dąb z polskich lasów
(fot. Xavier Coiffic on Unsplash)
PAP / jp

Papież Franciszek mówił w środę na audiencji generalnej o stuleciu uznania niepodległości Polski przez Watykan i wznowienia stosunków dyplomatycznych.

Zwracając się do Polaków, zapowiedział na czwartek ceremonię posadzenia polskiego dębu w Ogrodach Watykańskich.

Zwracając się w czasie audiencji generalnej na placu Świętego Piotra do uczestniczących w niej Polaków papież powiedział: "Jutro w Ogrodach Watykańskich zostanie posadzony dąb z polskich lasów jako znak żywych i mocnych więzów pomiędzy Stolicą Apostolską i Polską, która sto lat temu odzyskała swoją niepodległość".

"Właśnie 30 marca 1919 roku Stolica Apostolska uznała wolną Rzeczpospolitą Polską, nawiązując potem relacje dyplomatyczne. To drzewko jest również symbolem zaangażowania Polski na rzecz ochrony środowiska naturalnego" - dodał Franciszek.

DEON.PL POLECA

Następnie podkreślił: "Dziękując Bogu za dar wolności módlmy się, aby zawsze była używana dla wzrostu duchowego, kulturalnego i socjalnego waszego Narodu i dla integralnego rozwoju każdej osoby".

W uroczystości w Ogrodach Watykańskich udział wezmą przedstawiciele polskiego rządu i prezydenta RP oraz Lasów Państwowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jutro w Ogrodach Watykańskich zostanie posadzony dąb z polskich lasów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.