Kolejni polscy biskupi po spotkaniu z papieżem

Kolejni polscy biskupi po spotkaniu z papieżem
(fot. EPA/Angelo Carconi)
KAI / drr

Papież Franciszek przyjął dziś drugą grupę biskupów polskich - z metropolii warszawskiej, krakowskiej oraz biskupa polowego Wojska Polskiego.

Po audiencji kard. Kazimierz Nycz powiedział KAI, że papież dużo już wie o naszym Kościele. - Pyta i słucha z wyczuciem o naszej sytuacji, odpowiada i dopowiada - mówił metropolita warszawski.

DEON.PL POLECAJak zaznaczył kard. Nycz, udało się omówić problemy i sprawy Kościoła w Polsce w świetle doświadczeń papieża - biskupa Rzymu. Ojciec Święty odwoływał się także do swojego duszpasterskiego posługiwania w Kościele argentyńskim.

Biskupi rozmawiali z Franciszkiem m.in. o ewangelizacji, katechizacji, poruszyli także kwestię spowiedzi. Jak powiedział kard. Nycz, za praktykę spowiedzi indywidualnej biskupi zostali przez papieża pochwaleni.

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel podkreślał z kolei braterski styl spotkania. - Papież zaprosił nas do wymiany wrażeń i doświadczeń, bardzo uważnie nas słuchał - mówił.

W spotkaniu uczestniczył także bielsko-żywiecki biskup pomocniczy Piotr Greger. Audiencję nazwał solidną godziną otwartej wymiany zdań.

Franciszek zwrócił także uwagę na specyfikę duszpasterstwa żołnierzy, podkreślając że w mediach często przemilczane są skutki wojny. M.in. to, że żołnierze wracają do swoich krajów chorzy, nierzadko rozpadają się także małżeństwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejni polscy biskupi po spotkaniu z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.