Kolumbia-media: papież Franciszek to biblijna postać XXI wieku

Kolumbia-media: papież Franciszek to biblijna postać XXI wieku
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/ ed

Kolumbijskie media prześcigają się w piątek w pochwałach dla "wyczucia i mądrości" przebywającego z wizytą apostolską w ich kraju papieża Franciszka. Określają go mianem "biblijnej postaci XXI w."

Wskazują też na zaangażowanie Kościoła katolickiego w zawarcie w ub.r. pokojowego porozumienia między rządem w Bogocie a lewicową partyzantką FARC po długotrwałej wojnie domowej.

Dziennik "El Colombiano" twierdzi, że jedną z największych zalet pochodzącego z Argentyny papieża jest umiejętność zjednania sobie zarówno pojedynczych osób, jak i świata mediów. Wychodząca w Medellin gazeta określa papieża mianem “magnesu", który podobnie jak minerał ma w sobie “duże właściwości do przyciągania innych".

Papież beatyfikował dwie ofiary wojny domowej w Kolumbii >>

Dziennik twierdzi, że odwiedzający Kolumbię przywódca Kościoła katolickiego “tworzy nowe wymiary dobroci, zrozumienia oraz gościnności". - Franciszek jest niczym biblijna postać XXI wieku. Jest osobą zarówno zadziwiającą, jak i uwodzącą, a dla wielu z nas realizacją naszych marzeń - ocenił kolumbijski dziennik.

Gazeta wskazała, że równie ujmujące co imię przybrane na konklawe przez kardynała Jorge Mario Bergoglio jest dzieło pontyfikatu Franciszka. - Odwiedzający nas właśnie Franciszek jest tym, którym jest święty z Asyżu dla niego: +Mistykiem i pielgrzymem żyjącym prostotą i cudowną harmonią z Bogiem, innymi, przyrodą oraz samym sobą". To wspaniały dar Stwórcy, którego nie da się zapomnieć - podsumował medelliński “El Colombiano".

Kolumbia-media: papieska misja jednania narodu równoznaczna z cudem >>

Kolumbia-media: papież Franciszek to biblijna postać XXI wieku - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Skomentuj artykuł

Kolumbia-media: papież Franciszek to biblijna postać XXI wieku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.