Ks. Lombardi dementuje doniesienia mediów

Ks. Lombardi dementuje doniesienia mediów
(fot. Catholic Church (England and Wales) / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0)
8 lat temu
KAI / mh

"Doniesienia pewnych organów informacji, jakoby papież miał prowadzić obecnie analizę działalności Instytutu Dzieł Religijnych i zażądał dokumentacji odnośnie posiadaczy kont pozbawione są wszelkich podstaw" - stwierdził rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

Takie sensacyjne informacje pojawiały się w minionych dniach i łączono je ze Mszą św. sprawowaną przez papieża 24 kwietnia w Domu Świętej Marty, w której wzięli udział pracownicy tzw. "banku watykańskiego". Ojciec Święty w improwizowanej homilii stwierdził wówczas, że Kościół to dzieje miłości a nie organizacja biurokratyczna. Niektórzy dziennikarze odebrali je jako krytykę działalności Instytutu Dzieł Religijnych.

W swoim dzisiejszym oświadczeniu ks. Lombardi wyjaśnia, że papież Franciszek kieruje swoje zainteresowania w inną stronę - w szerszym znaczeniu ku zarządzaniu Kościoła powszechnego. Oczywiście zachęca jednak do kontynuowania wysiłków na rzecz transparencji w działalności administracyjnej i finansowej Stolicy Apostolskiej oraz różnych instytucji watykańskich.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Lombardi dementuje doniesienia mediów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.