"Lubią jego styl i przesłanie". Franciszek jest dobrze odbierany przez Irlandczyków

"Lubią jego styl i przesłanie". Franciszek jest dobrze odbierany przez Irlandczyków
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.jezuici.pl)
KAI/ ed

Organizatorzy Światowego Spotkania Rodzin są zaskoczeni zainteresowaniem, jakim cieszy się już dziś papieska wizyta w tym kraju.

Ta pozytywna atmosfera stopniowo narasta, Irlandczycy przekonują się o znaczeniu tego międzynarodowego wydarzenia - mówi Brenda Drumm, rzecznik prasowy Światowego Spotkania Rodzin.

To zasługa samego Franciszka

Przyznała ona, że jeszcze przed rokiem nie spodziewała się, że uda się rozprowadzić wszystkie wejściówki na papieskie wydarzenia. Tymczasem rozeszły się one w ciągu dwóch tygodni. Jej zdaniem jest to zasługą samego Franciszka, którego styl i przesłanie jest bliskie zsekularyzowanemu społeczeństwu Irlandii.

- Myślę, że jeśli ludzie tak dobrze reagują na tę podróż, to dzieje się tak ze względu na samego papieża Franciszka - powiedziała Radiu Watykańskiemu Brenda Drumm. - Irlandczycy lubią jego styl i przesłanie. Młodych ludzi przyciąga jego nauczanie dotyczące sprawiedliwości społecznej, to co mówi o migrantach i uchodźcach, a także o ochronie środowiska.

DEON.PL POLECA

Ludzie starsi też kochają papieża

Przesłanie Franciszka spotyka się z pozytywnym przyjęciem i to w różnych pokoleniach. Starszym podoba się to, że dziadków nazywa skarbem społeczeństwa. Ludzie czują, że Ojciec Święty rozumie wyzwania codziennego życia rodzin, wie, że w domu mogą latać niekiedy talerze, a dzieci mogą przyprawić człowieka o ból głowy.

Ludzie chcą, by dalej przekazywał im to samo przesłanie, które widzą w jego słowach i czynach, odkąd został papieżem. Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w sierpniu w Dublinie z udziałem Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Lubią jego styl i przesłanie". Franciszek jest dobrze odbierany przez Irlandczyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.