"Mazowsze" zaśpiewa na papieskiej pasterce

"Mazowsze" zaśpiewa na papieskiej pasterce
(fot. Wikimedia Commons / Boston9)
PAP / mm

30-osobowy chór zespołu "Mazowsze" będzie śpiewać podczas transmitowanej na cały świat pasterki w Bazylice Świętego Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka w wigilijny wieczór. Zabrzmią między innymi najsłynniejsze polskie kolędy.

"Udział w pasterce w Watykanie będzie zwieńczeniem obchodów 65-lecia Mazowsza"- powiedział PAP przedstawiciel zespołu Michał Haber. Podkreślił, że po raz pierwszy chór ten będzie śpiewał podczas papieskiej uroczystości w bazylice.

"To dla nas ogromne wyróżnienie, będą nas słuchali ludzie na całym świecie" - dodał Haber. Mazowsze wykona stałe fragmenty mszy wraz z chórem Kaplicy Sykstyńskiej.

Lecz pasterka, rozpoczynająca się we wtorek o godzinie 21.30, będzie miała również mocne polskie akcenty. Tuż przed rozpoczęciem wigilijnej mszy chór zaśpiewa cztery kolędy: "Bóg się rodzi", "Z narodzenia Pana", "Gdy się Chrystus rodzi" oraz "Cicha noc".

DEON.PL POLECA

Od dłuższego czasu nie ma już kart wstępu na papieską pasterkę. To rezultat ogromnego zainteresowania, jakie wywołuje Franciszek. Zauważa się, że bardzo często Bazylika Świętego Piotra okazuje się za mała na uroczystości pod jego przewodnictwem.

"Mazowsze" było ostatni raz w Watykanie podczas narodowej pielgrzymki Polaków 13 lat temu, podczas Wielkiego Jubileuszu Roku Świętego, za pontyfikatu Jana Pawła II.

Zaproszenie na tegoroczną pasterkę to rezultat bardzo długich starań, rozpoczętych jeszcze za pontyfikatu Benedykta XVI.

W dzień Bożego Narodzenia chór "Mazowsza" zaprezentuje kolędy w polskim kościele świętego Stanisława w Rzymie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Mazowsze" zaśpiewa na papieskiej pasterce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.