Niecodzienne spotkanie papieża ze Spider-Man'em

Niecodzienne spotkanie papieża ze Spider-Man'em
Tajemniczy Spider-Man podczas audiencji generalnej 23 czerwca. Zdj.: ScreenShoot/news.sky.com/
1 miesiąc temu
ABSCBNNews/tkb

Do niezwykłego wydarzenia doszło 23 czerwca podczas audiencji generalnej w Watykanie. Młody włoch, przybył przebrany za Spider-Mana, jak się później okazało, wypełnia w swoim życiu bardzo ważną misję.

27-letni Mattia Villardita znalazł się w strefie VIP podczas audiencji generalnej z uwagi na jego bezinteresowną pracę. Jest założycielem "Supereroincorsia" - grupy młodych ludzi zaangażowanych w wolontariat, którzy przebrani za super bohaterów dają uśmiechy i chwile beztroski młodym pacjentom. Motywacją do utworzenia takiej grupy jest przeszłość zdrowotna Villardita.

W jednym z wywiadów Mattia opowiedział o niej tymi słowami: "Mam problemy zdrowotne od urodzenia, więc jestem wyczulony na ten temat i zawsze pracowałem jako wolontariusz, ale ten pomysł narodził się w 2019 roku, kiedy rozmawiając z szefem pediatrii i neonatologii szpitala San Paolo dowiedziałem się, że szpital poszukuje komputera dla swoich pacjentów, aby ci się nie nudzili i mniej się stresowali. Akurat miałem niepotrzebny komputer, wpadłem na pomysł, że podaruję go przebrany za Spider-Mana. Od tego momentu byłem do dyspozycji szpitala i tak jest do dziś".

Papież z zaciekawieniem podszedł do tajemniczego gościa przebranego za super bohatera i po krótkiej rozmowie otrzymał od niego maskę legendarnego Spider-Mana.

Źródło: ABSCBNNews/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Książka w przedsprzedaży! Wysyłamy po 12 maja

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia...

Skomentuj artykuł

Niecodzienne spotkanie papieża ze Spider-Man'em
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.