Od 50 lat pomaga ubogim, w sierpniu przyjmie papieża

Od 50 lat pomaga ubogim, w sierpniu przyjmie papieża
(fot. giulio napolitano/shuttesrtock.com)
1 rok temu
KAI / ms

Ojciec Święty podczas swojej wizyty w Irlandii odwiedzi dzienne centrum pomocy dla potrzebujących, które założył br. Kevin Crowley OFMCap. 83-letni zakonnik cieszy się wśród ludzi opinią świętości. Jego centrum żywi codziennie setki osób.

Nie jestem święty, po prostu kocham ludzi i chcę z nimi dzielić ich radości i smutki - mówi brat Kevin Crowley, założyciel kapucyńskiego centrum pomocy dla potrzebujących w Dublinie. Jest to jedno z nielicznych miejsc, które odwiedzi Papież Franciszek podczas swej wizyty w Irlandii z okazji Światowego Spotkania Rodzin.

83-letni kapucyn założył ten ośrodek niespełna 50 lat temu i od tamtego czasu nieustannie w nim pracuje, żywiąc i ubierając bezdomnych, których w Irlandii stale przybywa. "Kiedy widziałem ludzi chodzących do naszego kościoła, którzy krążą po ulicach i wybierają jedzenie ze śmietników, są wyganiani z różnych miejsc i nie mają gdzie się podziać w ciągu dnia, musiałem zrobić coś, aby pomóc im zachować trochę godności i szacunku" - mówi br. Crowley.

Kiedy 1969 r. otwarto centrum dla potrzebujących, korzystało z niego 50 osób. Dziś wolontariusze podają śniadanie dla około 300 osób i kolację dla 600. Z cotygodniowych paczek żywnościowych korzysta w każdą środę niemal 1600 osób. To hańba, że w 2018 r. mamy jeszcze tak wiele osób, które nie mają co jeść - konkluduje irlandzki zakonnik i dodaje - nasz rząd mówi, że sytuacja z bezdomnymi się uspokoiła - to nie prawda.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Od 50 lat pomaga ubogim, w sierpniu przyjmie papieża
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Od 50 lat pomaga ubogim, w sierpniu przyjmie papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.