Ojciec Święty Franciszek "pachnie owcami"

Ojciec Święty Franciszek "pachnie owcami"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie M. Raczkiewicz CSsR / slo

Proste słowa, którymi Papież Franciszek zwraca się do wiernych, są jego ogromną siłą. Dzięki nim może on być pasterzem blisko swoich owiec. Taką opinię o obecnym pontyfikacie przedstawił kard. Oscar Rodríguez Maradiaga podczas konferencji prasowej w Madrycie.

Arcybiskup stolicy Hondurasu należy do najbliższych współpracowników Papieża, przewodnicząc Radzie Kardynałów, która pomaga mu w reformie Kurii Rzymskiej i rządzeniu Kościołem.

"Jeśli ktoś mówi, że jesteśmy na statku bez sterów, to niewiele wie o nawigacji Franciszka - uważa kard. Rodríguez Maradiaga. - Ten Papież niesie przesłanie każdego dnia, ponieważ jego słowa są proste. Nie ma traktatów teologicznych w homilii w Domu św. Marty, ale słowa istotne dla życia". Ojciec Święty jak dobry pasterz "pachnie owcami", tzn. jest blisko ludzi, a ludzie rozumieją jego język. "Są to encykliki gestów, jak ucałowanie osoby zniekształconej chorobą czy dziecko bawiące się na jego krześle. Te encykliki gestów są bardzo ważne. Nie są demagogiczne, ale spontaniczne. Płyną z serca". Zdaniem kard. Rodrigueza Maradiagi "Papież głosi nam codziennie prostotę, od pierwszego dnia swojego pontyfikatu. Papieskie gesty mówią nam, że to jest właśnie droga do wolności".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ojciec Święty Franciszek "pachnie owcami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.