Ojciec Święty o konieczności promowania polityki pokoju

Ojciec Święty o konieczności promowania polityki pokoju
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 rok temu
KAI / ms

Do promowania polityki pokoju, która jest prawdziwą służbą człowiekowi zachęcił Papież delegację Rady Narodowej Księstwa Monako, którą przyjął na specjalnej audiencji. Członkowie tego jednoizbowego parlamentu przybyli do Rzymu wraz z arcybiskupem Monako na podróż studyjną, by zapoznać się z działaniami Stolicy Apostolskiej na rzecz pokoju i sprawiedliwości.

Franciszek życzył monakijskim politykom, by bez wytchnienia pracowali na rzecz dobra wspólnego i mieli na sercu przyszłość swych obywateli szanując przy tym życie, wolność i ludzką godność. Przypomniał zarazem o wielu akcjach humanitarnych podejmowanych przez Fundację Alberta II zarówno na rzecz ochrony środowiska, jak i rodziny, wychowania oraz pomocy krajom znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji. Wskazał, że potrzebującym trzeba nieść konkretną pomoc, ale zarazem należy rozbudzać w młodym pokoleniu zaufanie wobec przyszłości i drugiego człowieka.

W czasach rosnącej nieufności i egoizmu, a niekiedy wręcz odrzucenia pilnie trzeba zacieśniać więzy między ludźmi i krajami, aby w każdym wzrastała radość z poczucia własnej odpowiedzialności za innych, jako mieszkańca świata, obywatela i aktora przyszłości. W tym sensie międzynarodowy wolontariat dla młodych dyplomatów i partnerstwo z organizacjami solidarnościowymi są wartościowymi narzędziami. Co więcej Monakijczycy mogą opierać się na wartościach założycielskich Księstwa inspirowanych Ewangelią i przesłaniem miłości. Te wartości oferują im okazję do zakorzenienia i owocowania Ewangelii w ich własnym życiu i poza nim, wyrażając jej jednoczącą siłę i odwieczną nowość w służbie polityki, dialogu między kulturami, sprawiedliwości i braterstwa" - mówił Franciszek.

Papież przypomniał również, że nigdy wcześniej jak dziś, w epoce tak wielkiego postępu, koniecznym jest odwoływać się do sumienia człowieka. Za Pawłem VI podkreślił, że niebezpieczeństwo nie płynie ani z postępu, ani z nauki. "Prawdziwe zagrożenie tkwi w człowieku, który od zawsze jest panem najpotężniejszych narzędzi, które mogą być wykorzystane do zniszczenia lub do dokonywania najwspanialszych odkryć" - mówił Franciszek podkreślając, że świat potrzebuje dziś polityki pokoju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ojciec Święty o konieczności promowania polityki pokoju
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ojciec Święty o konieczności promowania polityki pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.