Panama: około 700 tysięcy osób na mszy kończącej Światowe Dni Młodzieży na błoniach im. św. Jana Pawła II

Panama: około 700 tysięcy osób na mszy kończącej Światowe Dni Młodzieży na błoniach im. św. Jana Pawła II
(fot. EPA/ETTORE FERRARI)
PAP / KAI / pch

Ok. 700 tysięcy osób przybyło w niedzielę rano w Panamie na mszę pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącą 34. Światowe Dni Młodzieży. Na mszy obecna jest małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Msza na błoniach imienia św. Jana Pawła II w Metro Park rozpoczęła się wcześnie rano miejscowego czasu ze względu na panujące w ciągu dnia upały. Po sobotnim wieczornym czuwaniu z papieżem na Campo San Juan Pablo II pozostała tam na noc większość z kilkuset tysięcy pielgrzymów.
Papież przejechał papamobile przez sektory na błoniach świętego Jana Pawła II (Campo San Juan Pablo II) w Metro Park entuzjastycznie witany przez zgromadzonych. Przy dźwiękach latynoskich pieśni nad głowami powiewały flagi 156 krajów, z których przybyli młodzi pielgrzymi na ŚDM. Wśród zgromadzonych jest 3,8 tys. pielgrzymów z Polski wraz z dwunastoma biskupami i ponad 200 duchownymi.
Panama: około 700 tysięcy osób na mszy kończącej Światowe Dni Młodzieży na błoniach im. św. Jana Pawła II - zdjęcie w treści artykułu
(fot. EPA/ETTORE FERRARI)
Przy ołtarzu umieszczono symbole ŚDM: Krzyż Roku Świętego i ikonę Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) oraz figurę Matki Bożej Fatimskiej. Jak nieoficjalnie wiadomo Lizbona ma być miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 r.
Na błoniach znajduje się mural namalowany przez grupę młodych artystów pod kierunkiem ekwadorskiego malarza Ivana Delgado. Malowidło przedstawia Jezusa, Maryję, a także płynącą przez morze łódź, w której znajduje się pięcioro młodych reprezentujących pięć kontynentów. W intencji twórców dzieło jest apelem na rzecz solidarności i braterstwa, ponad wszelkimi uprzedzeniami i ksenofobią. Malunek składa się ze 153 paneli wymalowanych techniką malarstwa akrylowego. Koordynator projektu Ivan Delgado od 40 lat mieszka w Panamie. W przeszłości ofiarował jeden ze swoich obrazów Janowi Pawłowi II.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Panama: około 700 tysięcy osób na mszy kończącej Światowe Dni Młodzieży na błoniach im. św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.