Papieskie przesłanie na Kongres Eucharystyczny

Papieskie przesłanie na Kongres Eucharystyczny
(fot. EPA/Maurizio Brambatti)
Radio Watykańskie / drr

"Eucharystia chlebem życia dla naszego ludu" pod takim hasłem odbył się w Cartago w Kostaryce IV Krajowy Kongres Eucharystyczny. Specjalne przesłanie do jego uczestników skierował w imieniu Papieża Franciszka kard. Tarcisio Bertone.

W liście Ojciec Święty przekazał serdeczne pozdrowienia uczestnikom i organizatorom tego ważnego dla tamtejszego Kościoła wydarzenia. Zachęcił wszystkich do pogłębienia życia modlitewnego, które "uczyni z Eucharystii prawdziwe centrum wspólnoty chrześcijańskiej, gdzie wychwalanie i dziękczynienie będą impulsem do odnowy zaangażowania ewangelizacyjnego i kościelnej komunii".

Papież życzył także, by z "Najświętszego Sakramentu Ołtarza wszyscy czerpali wielkie siły duchowe, potrzebne do budowania świata wciąż bardziej sprawiedliwego i pojednanego, czego uczył nasz Pan Jezus Chrystus".

Przesłanie zostało odczytane przez specjalnego delegata Ojca Świętego, abp. Piero Mariniego, który jest przewodniczącym Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papieskie przesłanie na Kongres Eucharystyczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.