Papież apeluje o modlitwę w intencji ofiar

Papież apeluje o modlitwę w intencji ofiar
(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / ptsj

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie papież Franciszek odniósł się do zamieszek, do jakich w minionych dniach doszło w Nigrze. Zaapelował o modlitwę w intencji ofiar i o pojednanie narodowe w tym saharyjskim kraju. 98 proc. z 15 milionów jego mieszkańców wyznaje islam.

"Chciałbym was teraz prosić o wspólną modlitwę za ofiary manifestacji, jakie w minionych dniach miały miejsce w umiłowanym Nigrze. Dopuszczono się brutalności wobec chrześcijan, wobec dzieci, wobec kościołów. Prośmy Pana o dar pojednania i pokoju, aby nigdy uczucia religijne nie stawały się okazją do przemocy, prześladowania i zniszczenia. Nie można prowadzić wojny w imię Boga. Życzę, aby jak najszybciej możliwe było przywrócenie klimatu wzajemnego szacunku i pokojowego współżycia dla dobra wszystkich. Módlmy się do Matki Bożej za mieszkańców Nigru" - powiedział Franciszek i wraz ze zgromadzonymi odmówił modlitwę "Zdrowaś Maryjo".

W Nigrze w miniony piątek doszło do gwałtownych zamieszek antychrześcijańskich i antyfrancuskich oraz starć z policją. W ich wyniku co najmniej 10 osób straciło życie, i spalono 45 kościołów.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o modlitwę w intencji ofiar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.