Papież apeluje o pokój i wspomina swego spowiednika

Papież apeluje o pokój i wspomina swego spowiednika
fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek po raz kolejny zaapelował o pokój i przypomniał swego zmarłego spowiednika, o. Manuela Blanco Rodrígueza OFM.

"Nadal módlmy o pokój, szczególnie na Ukrainie, w Palestynie, Izraelu. Patrzę na flagę Izraela. Dziś widziałem ją, kiedy wracałem z kościoła Świętych Czterdziestu Męczenników. Jest to wezwanie do pokoju. Módlmy się o pokój w Palestynie, Gazie, na północny Konga. Módlmy się o pokój na udręczonej Ukrainie, która bardzo cierpi, niech nastanie pokój. Niech Duch Święty oświeci umysły rządzących, natchnie ich mądrością i poczuciem odpowiedzialności, aby uniknąć wszelkiego działania lub słowa, które podsycałoby niezgodę, a stanowczo natomiast dążyć do pokojowego rozwiązania konfliktów. Trzeba  negocjacji" - zaapelował papież.

Mówiąc o swoim zmarłym spowiedniku Franciszek powiedział: "Przedwczoraj zmarł ojciec Manuel Blanco, franciszkanin, który przez 44 lata mieszkał w kościele Santi Quaranta Martiri e San Pasquale Baylon w Rzymie. Był przełożonym, spowiednikiem, człowiekiem rady. Wspominając go, chciałbym wspomnieć wielu braci franciszkanów: spowiedników kaznodziejów, którzy zaszczycali i zaszczycają Kościół Rzymu. Dziękuję im wszystkim".

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o pokój i wspomina swego spowiednika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.